Yhteystiedot

Tyttöjen Talo
Hämeentie 13 A
4. kerros
00530 Helsinki

Käynti Hämeentien puolelta.
Esteetön käynti sisäpihan puolelta.

Puhelin avoimen aukioloaikoina
(ma, ti, to klo 15-19)
050 911 1370
sähköposti: tyttojentalo(at)tyttojentalo.fi

Mari Uusitalo-Herttua
Johtaja
mari.uusitalo-herttua@tyttojentalo.fi
Puh: 050 363 8563

Nina Mesiäinen 
Vastaava ohjaaja
nina.mesiainen@tyttojentalo.fi 
Puh: 040 506 5938

Saana Hannonen 
Ohjaaja
Vapaaehtoistoiminnan vastaava ohjaaja
saana.hannonen@tyttojentalo.fi
Puh: 050 331 9173

Sophia Wekesa
Kulttuurisensitiivisen tyttötyön vastaava ohjaaja
sophia.wekesa@tyttojentalo.fi
Puh: 050 307 16 74

Kati Kytölä-Granström
Vastaava ohjaaja, Nuoret äidit - toiminta
kati.kytola-granstrom@tyttojentalo.fi
Puh. 041 546 1563

Susanna Laurila
Ohjaaja, Nuoret äidit-toiminta
susanna.laurila@tyttojentalo.fi
Puh. 050 350 5778

Kristiina Hannila
Seksuaaliväkivaltatyö- toimintamuodon vastaava ohjaaja
kristiina.hannila@tyttojentalo.fi 
Puh. 041 526 4685

Jonna Saxberg
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö (äitiyslomalla 16.6.2017 alkaen)
Sijainen aloittaa työt 7.8.2017 ja hänet tavoittaa numerosta
050 465 1850

Pia Tuovinen
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö
Seksuaalineuvonta
pia.tuovinen@tyttojentalo.fi
Puh. 050 352 2635

Heidi Simola
Seksuaalineuvonta ja –kasvatus
Espoon ja Helsingin Tyttöjen Talot®
Helsingin Poikien Talo
Projektivastaava
heidi.simola@tyttojentalo.fi
Puh. 0400 877 442

 

Lisäksi saatat törmätä opiskelijoihin ja lyhyillä työjaksoilla oleviin eri ikäisiin ja näköisiin naisiin.