Yhteystiedot

Tyttöjen Talo
Hämeentie 13 A
4. kerros
00530 Helsinki

Käynti Hämeentien puolelta.
Esteetön käynti sisäpihan puolelta.


sähköposti: tyttojentalo(at)tyttojentalo.fi

Mari Uusitalo-Herttua
Johtaja
mari.uusitalo-herttua@tyttojentalo.fi
Puh: 050 363 8563

Perustoiminta

Avoin kahvila
(aukioloaikoina ma, ti, to klo 15-19)
Puh: 050 911 1370

Nina Mesiäinen 
Vastaava ohjaaja
nina.mesiainen@tyttojentalo.fi 
Puh: 040 506 5938

Saana Hannonen 
Ohjaaja
Vapaaehtoistoiminnan vastaava ohjaaja
saana.hannonen@tyttojentalo.fi
Puh: 050 331 9173

Sophia Wekesa
Kulttuurisensitiivisen tyttötyön vastaava ohjaaja
sophia.wekesa@tyttojentalo.fi
Puh: 050 307 16 74

Tarja Jaatinen
Ohjaaja
tarja.jaatinen(a)tyttojentalo.fi
Puh: 050 331 92 48

Pauliina Aladin
Yhteisötaitelija
pauliina.aladin(a)tyttojentalo.fi

Nuoret äidit

Kati Kytölä-Granström
Vastaava ohjaaja, Nuoret äidit -toiminta
kati.kytola-granstrom@tyttojentalo.fi
Puh. 041 546 1563

Susanna Laurila
Ohjaaja, Nuoret äidit -toiminta
susanna.laurila@tyttojentalo.fi
Puh. 050 350 5778

Seksuaaliväkivaltatyö

Kristiina Hannila
Seksuaaliväkivaltatyö -toimintamuodon vastaava ohjaaja
kristiina.hannila@tyttojentalo.fi 
Puh. 041 526 4685

Leena Thesleff
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö
leena.thesleff@tyttojentalo.fi 

Laura Maatraiva
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö
Seksuaalineuvonta
laura.maatraiva@tyttojentalo.fi

Pia Tuovinen
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö
Seksuaalineuvonta
pia.tuovinen@tyttojentalo.fi

Anette Malinen
Ohjaaja, Seksuaaliväkivaltatyö
anette.malinen@tyttojentalo.fi

Seksuaalineuvonta ja -kasvatus

Heidi Simola
Seksuaalineuvonta ja –kasvatus
Espoon ja Helsingin Tyttöjen Talot®
Helsingin Poikien Talo
Projektivastaava
heidi.simola@tyttojentalo.fi
Puh. 0400 877 442

 

Lisäksi saatat törmätä opiskelijoihin, vapaaehtoisiin ja lyhyillä työjaksoilla oleviin eri ikäisiin ja näköisiin naisiin.