Helsingin Tyttöjen Talo

Yhteystiedot

Tyttöjen Talo
Hämeentie 13 A
4. kerros
00530 Helsinki

Käynti Hämeentien puolelta.
Esteetön käynti sisäpihan puolelta.

Puhelin avoimen aukioloaikoina
(ma, ti, to klo 15-19)
050 911 1370
sähköposti: tyttojentalo@tyttojentalo.fi

 

Mari Uusitalo-Herttua

Mari Uusitalo-Herttua

Helsingin Tyttöjen Talon johtaja
mari.uusitalo-herttua@tyttojentalo.fi
050 363 8563

Nina Mesiäinen

Nina Mesiäinen

Perustoiminnan vastaava ohjaaja
nina.mesiainen@tyttojentalo.fi 
040 506 5938

Saana Hannonen

Saana Hannonen

Perustoiminnan ohjaaja
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
saana.hannonen@tyttojentalo.fi
050 331 9173

Sophia Wekesa

Sophia Wekesa

Kulttuurisensitiivisen tyttötyön vastaava ohjaaja
Perustoiminnan ohjaaja
sophia.wekesa@tyttojentalo.fi
050 307 16 74

Tarja Jaatinen

Tarja Jaatinen

Perustoiminnan ohjaaja
tarja.jaatinen@tyttojentalo.fi
Puh: 050 331 92 48

Kristiina Hannila

Kristiina Hannila

Seksuaaliväkivaltatyön vastaava ohjaaja
Koordinaattori, OTAVA-hanke
041 526 4685
kristiina.hannila@tyttojentalo.fi

Laura Maatraiva

Laura Maatraiva

Seksuaaliväkivaltatyö ohjaaja
050 342 6944
laura.maatraiva@tyttojentalo.fi

Leena Thesleff

Leena Thesleff

Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja
leena.thesleff@tyttojentalo.fi 
050 465 1850

Pia Tuovinen

Pia Tuovinen

Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja
050 352 2635
pia.tuovinen@tyttojentalo.fi

Anette Malinen

Seksuaaliväkivaltatyö ohjaaja
050 505 4484
anette.malinen@tyttojentalo.fi

Heidi Simola

Heidi Simola

Seksuaaliterveystyön vastaava ohjaaja

heidi.simola@tyttojentalo.fi
0400 877 442

 

 

Kati Kytölä-Granström

Kati Kytölä-Granström

Vastaava ohjaaja, Nuoret äidit -toiminta
kati.kytola-granstrom@tyttojentalo.fi
041 546 1563

Susanna Laurila

Susanna Laurila

Ohjaaja, Nuoret äidit -toiminta
susanna.laurila@tyttojentalo.fi
050 350 5778

Pauliina Aladin

Pauliina Aladin

Yhteisötaitelija
pauliina.aladin@tyttojentalo.fi

Tutustu Pauliinan työnkuvaan

 

 

 

 

Anniina Väisänen

Kulttuurisensitiivisen tyttötyön ohjaaja, JANE-hanke
0503506466
anniina.vaisanen@tyttojentalo.fi